متری ۱۶۰۰۰تومان
۰۹۱۹۷۲۹۵۳۸۲
واتساپ

تفاوت ها و شباهت های میان بلکا و رومالین

تفاوت ها و شباهت های میان بلکا و رومالین

وقتی رومالین برای اولین بار به بازار وارد شد عموما به عنوان عایق برای گرما و سرما مورد استفاده قرار میگرفت رومالین یک پوشش سلولوزی برای دیوار و سقف است که میتوان گفت بهترین جایگزین کاغذ دیواری است.

قبل از هر سخنی باید بدانید که رومالین و بلکا هردو در دسته پوشش های سلولزی به شمار میروند  اما چون از مواد اولیه و منحصر به فردی که هر شرکت از آن استفاده میکند متفاوت است اسم این دو بر روی محصولات ماندگار شد.

تفاوت رومالین با بلکا این است که رومالین در دمای بالاتری نسبت به بلکا شکل میگیرد در نتیجه قابلیت های بیشتری نسبت به بلکا دارد رومالین قابلیت شست و شو دارد ولی عموما با مواد شوینده خشک تمیز میشود و رومالین نسبت به بلکا قابلیت چسبندگی بیشتری دارد اما به طور کل از لحاظ ساختار و جنس تفاوتی ندارند ولی تفاوت های زیادی در طراحی و رنگبندی ، آن دو را از هم متمایز میکند.

رومالین یا کاغذ دیواری

رومالین و کاغذ دیواری تفاوت های بسیاری دارند از کاغذ دیواری برای تزیین استفاده میشود و نمیتوانید به عنوان یک عایق از آن استفاده کنید چون همانطور که میدانید کاغذ دیواری را با چسب بر دیوار چسبانده و به عنوان یک پوشش موقت برای زیبایی منزل مورد استفاده قرار میگرد.

استفاده از رومالین نیاز به زیر سازی ندارد اما اگر بخواهیم از کاغذ دیواری برای سقف و دیوارها استفاده کنیم باید ترک ها و سوراخ های دیوار و سقف را ترمیم کنیم و تفاوت قیمت این دو محصول باعث میشود که اکثر افراد رومالین را انتخاب کنند.

از ویژگی های رومالین میتوان از سازگاری آن در مقابل رطوبت نام برد که مانند کاغذ دیواری از دیوار جدا نمیشوند و حتی میتوان از رومالین به عنوان عایق گرما، سرما و عایق صدا استفاده کرد و در آخر به این نکته اشاره کنیم که رومالین هیچ بویی ندارد چون برای استفاده از آن لازم نیست از مواد شیمیایی استفاده کنیم.

 

آخرین مقالات
انتخاب بهترین طرح و رنگ بلکا

انتخاب بهترین طرح و رنگ بلکا

همواره انتخاب رنگ برای محیط اتاق ها و آشپزخانه مساله ی پیچیده ای بوده است ، بلکا با توجه به رنگ بندی های متنوعی که دارد این کار را آسان نموده است . 1399/03/18 | 03:51
مزایا و معایب بلکا

مزایا و معایب بلکا

محدوده رنگهایی که در انتخاب شماهستند نامحدود و با رنگهای اصلی و طبیعی بلکا کامل می شوند. بنابراین می توانید با تنوع رنگی و تنوع در ساختاری (صاف، بافت دار و تزئینی) که در اختیار دارید، طراحی بی نظیری را برای منزلتان خلق کنید. 1399/02/22 | 09:51
بلکا به صرفه ، سریع ، متنوع

بلکا به صرفه ، سریع ، متنوع

بلکا یا رومالین با استفاده از الیاف طبیعی ، سلولوزی توانسته است نظر اکثر مخاطبان را به خود جلب کند ، بلکا یا رومالین هیچ بویی نداشته و برای آماده سازی آن کافیست با مقداری آب مخلوط شود وبلکا را به صورت خمیر درآورد. 1398/10/17 | 03:04
تفاوت ها و شباهت های میان بلکا و رومالین

تفاوت ها و شباهت های میان بلکا و رومالین

بلکا و رومالین دارای چه شباهت ها و تفاوت هایی هستند؟ 1398/10/08 | 12:05
اجرای بلکا

اجرای بلکا

نکاتی درباره اجرای بلکا روی سطوح مختلف 1398/02/06 | 01:43
قیمت بلکا

قیمت بلکا

در این مقاله درباره قیمت انواع بلکا بر اساس جنس مواد اولیه و کیفیت آن توضیحاتی ارائه شده است 1398/01/31 | 06:03

ارسال نظر

طراحی سایت و سئو توسط دود طراحی سایت دود